Azory

Mityczna Shangri – La, to położona gdzieś  w Tybecie Dolina, gdzie szczęśliwi ludzie tworzą swój własny świat. Ich kontakty z tym, co jest na zewnątrz ograniczają się do sprowadzania sprzętów uznanych za niezbędne do życia, lub cenne dla ducha. Chcąc  szukać takiego miejsca we współczesnym świecie, trzeba odwiedzić odizolowany wciąż  od świata Bhutan. W drodze do tego miejsca odwiedzimy północno-wschodnie Indie, aby podziwiać nie mniej fascynujący i piękny Darjeeling oraz Sikkim.

Program wyjazdu:

Dzień 1:

Przelot do Delhi, zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

Dzień 2:

Delhi – Bagdogra - Darjeeling. Transfer na lotnisko i przelot Delhi - Bagdogra, potem przejazd do Darjeeling(93km ok. 3godz.). Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny.

Dzień 3:

Darjeeling. Cały dzień poświęcamy na zwiedzanie miasta i jego okolic. O poranku przejazd na Wzgórze Tygrysie, skąd będzie można obserwować spektakularny wschód słońca nad Kanchenjungą(8598 m npm). Powrót do hotelu na śniadanie. Po posiłku ciąg dalszy zwiedzania Darjeelingu. Jest tu wiele zabytków tybetańskich, nepalskich, bengalskich i post kolonialnych. Zaczniemy od przejazdu na stację kolejową i podróży słynnym pociągiem „Toy Train” do Ghoom Monastery, by oglądać znajdujący się tam XIX wieczny buddyjski klasztor z posągiem Buddy Maitrei. Po powrocie postaramy się zaglądnąć na North Point, gdzie znajduje się najstarsza w Indiach pasażerska kolej linowa łącząca Darjeeling z Singla Bazar i odwiedzić Himalajski Instytut Wspinaczki Wysokogórskiej, oraz Muzeum Everestu.

Dzień 4:

Darjeeling – Pemayangtse. Poranne zwiedzanie Observatory Hill i Busty Monastery w Darjeeling, gdzie odkryto słynna tybetańską księgę zmarłych. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd jeepami do Nayabazar, skąd busem do Pemayangtse. Po drodze wizyta na plantacji słynnej herbaty Darjeeling. Nocleg w Pemayangtse.

Dzień 5:

 Pemayangtse – Gangtok(ok.6 godz.). Dzień zaczniemy od pieszej wycieczki do klasztoru Pemayangtse, jednego z najstarszych i najbardziej fascynujących klasztorów w Sikkimie. Po południu ruszamy do Gangtok stolicy Sikkimu. Droga wiedzie przez półtropikalny las, plantacje kardamonu oraz lokalne wioski. Po przyjeździe wizyta na bazarze i nocleg w Gangtok.

Dzień 6:

Gangtok – stolica stanu Sikkim. Wczesne śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjeżdżamy do Phodong Monastery(ok. 2 godz. jazdy w jedną stronę), oraz pobliskiego Phar Sang Monastery. Powrót do Gangtok. Popołudniowa wycieczka po mieście i okolicy. Zwiedzanie:

Enchey Monastery, The Residency – skąd rozciąga się piękny widok, The White Memorial Hall i Instytut Tybetanistyki - Namgyal Institute of Tibetology, w którym rękopisy i eksponaty pochodzą z czasów cesarza Aśoki.

Dzień 7:

Gangtok – Kalimpong. Po wczesnym śniadaniu przejazd do Rumtek Monastery, zwanym również Centrum Dharmaczakry. Jest on jednym z czterech najważniejszych ośrodków buddyzmu tybetańskiego, jak również największym buddyjskim kompleksem świątynnym w Indiach. Zbudowany w XVI wieku przez zwierzchnika szkoły Karma Kagyu. Kiedy przybył on do Sikkimu w 1959 roku, uciekając z okupowanego przez Chiny Tybetu, zastał siedzibę w ruinach. Mimo że oferowano mu inne lokalizacje, zdecydował się odbudować Rumtek, dzięki pomocy i hojności sikkimskiej rodziny królewskiej oraz rządu Indii. Po zwiedzaniu klasztoru przejazd do Kalimpong. To niezwykło miasto, w którym kościoły, świątynie, mnisi i misjonarze żyją i modlą się w poczuciu wzajemnego poszanowania i tolerancji. Zobaczymy Zong Dog Palri Monastery oraz Tharpa Choling Monastery. Na koniec dnia, o ile sił starczy spacer na miejscowy Raja Dorjee Market, osobliwy, ruchliwy bazar, który zachwyci każdego. Nocleg w Kalimpong.

Dzień 8:

Kalimpong – Phuntsoling. Dziś wjeżdżamy do Bhutanu. Phuntsholing posiada status miasta granicznego z Indiami. Pełni także funkcję węzła komunikacyjnego.

Dzień 9:

Phuntsoling–Timphu. Rano odwiedzimy Karban, oraz Simtokha Monastery i ruszymy w długą 8 godz. drogę do Thimphu. Po drodze krótki postój przy wodospadach. Nocleg w Tempu.

Dzień 10:

Thimpu. Dalsze zwiedzanie Doliny Thimpu. Poranna wizyta w National Memorial Chorten, Muzeum Folk Heritage, Hadicraft Emporium i Zorig Chusum, znaną powszechnie pod nazwą Szkoły 13 Tradycyjnych Sztuk i Rzemiosł. Po południu Tashichho Dzong, słynny klasztor forteca, pełniący obecnie funkcję siedziby urzędów państwowych, jak również letniej rezydencji głównego mnicha.

Dzień 11: 

Thimpu – Punakha. Przejazd do Punakha (ok. 3,5 godz.), doliny o klimacie subtropikalnym, gdzie mieściła się dawnej stolica Bhutanu. Droga wiedzie przez malowniczą Przełęcz Dochula (3050 m.n.p.m.). z której można oglądać panoramę wschodnich Himalajów. Na przełęczy znajdują się pamiątkowe chorteny z 2004 r. Zwiedzanie Dzongu w Punakha, uważanego za jeden z najpiękniejszych dzongów w całym Bhutanie. Przejazd przez Dolinę Lobesa do Wangdue. W drodze postój i spacer do niewielkiej świątyni Chhi-Med Lhakhang poświęconej lamie Drukpa Kunle żyjącemu w XV wieku “świętemu szaleńcowi”. Nocleg w Punakha

Dzień 12:

Punakha – Paro. Poranne zwiedzanie miasta. Wizyta w Ta-dzong, narodowym Muzeum Bhutan, Paro Rinpung Dzong. Następnie przejazd do Drugyal Dzong i wizyta w ruinach fortecy. W drodze powrotnej – wizyta w Świątyni Kichu, powstałej w pierwszej połowie VII wieku. Jest to najstarsza świątynia wybudowana przez tybetańskiego króla Songtsena Gempo. Popołudnie wolne. Nocleg w Paro.

Dzień 13:

Paro. Ostatni dzień pobytu w Bhutanie to piesza wyprawa(ok. 5 godz.) do jednego z najbardziej spektakularnych miejsc, czyli Klasztoru Taktsang, zwanego Tygrysim Gniazdem – będącego jednym z najświętszych miejsc Bhutanu. Jak głosi legenda, Guru Rinpoche, który zaszczepił tu idee buddyjskie, przyleciał z Tybetu na grzbiecie tygrysicy. Około dwugodzinny spacer pod górę do miejsca widokowego skąd można obserwować Klasztor. Po powrocie i lunchu Durkgyel Dzong, ruin słynnej fortecy, skąd Bhutańczycy odpierali kolejne ataki armii Tybetu. Nocleg w Paro.

Dzień 14:

Przelot do Indii i nocny lot do Polski.

Dzień 15:

Powrót i zakończenie wycieczki.

 

Program ma charakter ramowej propozycji. Jego szczegółowa realizacja zależeć będzie od warunków pogodowych czy drogowych, które w tej części świata zawsze są nieprzewidywalne. Niemniej dołożymy wszelkich starań abyśmy mogli zrealizować go w całości.

 

Cena 2895$ zawiera:

 1. Część obejmująca Indie Wschodnie – Delhi, Darjeeling i Sikkim:
  • 9 noclegów w pokojach 2-osobowych standard 3/4*
  • śniadania i obiadokolacje w hotelach
  • wszelkie transfery busem, lub jeepem tam, gdzie będzie to niezbędne
  • przewodnika w języku angielskim
 2. Część obejmująca Bhutan:
  • 5 noclegów w pokojach 2 osobowych standard 3*
  • śniadania, lunche i kolacje w lokalnych restauracjach
  • wszelkie transfery zgodnie z programem
  • miejscowe opłaty podatkowe
  • usługi przewodnika w języku angielskim
  • wszelkie opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów
  • miejscowe opłaty podatkowe
  • koszt uzyskania wizy Bhutanu

Cena nie zawiera:

 • kosztów wizy indyjskiej ok. 224zł
 • kosztów przelotów na trasie do Delhi i Bagdogry, oraz z Paro do Delhi, w sumie ok. 3500-3800zł
 • napiwków
 • wyżywienia poza wymienionym
 • napojów do posiłków i alkoholi
 • wydatków osobistych
 • wszystkich wydatków nieujętych w „cena zawiera”
 • dopłaty do pokoju 1 osobowego 780$

Rezerwacje

+48 22 497 13 04
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.