Gozo jest niewielką, zamieszkałą przez ok. 30 tys mieszkańców wyspą. Od Malty dzieli ją odległość zaledwie 6 km. Gozo jest od Malty pięć razy mniejsza, jest też od nie zupełnie odmienna. Posiada swój własny, niepowtarzalny wiejski charakter. Jest tu zdecydowanie mniej turystów, dlatego też stanowi doskonałą alternatywę dla osób ceniących sobie wypoczynek w ciszy i spokoju.
Początki cywilizacji w tym rejonie sięgają 5000 lat p.n.e. Wtedy osiedlili się tam przybyli prawdopodobnie z Sycylii pierwsi osadnicy. Około 3500 lat p.n.e. w Gigantija powstała świątynia, uznawana obecnie za prawdopodobnie najstarszą wolnostojącą budowlą wzniesioną przez człowieka. Kolejno z historią tych wysp związani byli Fenicjanie, św. Paweł, zakon Joannitów, Francuzi i Brytyjczycy.

Program wyjazdu:

Dzień 1:

Przelot z Krakowa na Maltę, ok 20 min rejs promem na Gozo. zakwaterowane w willi z basenem

Dzień 2

2 nurkowania(Xlendi Bay. Blue Hole).

Dzień 3

2 nurkowania(Mgharr, Gharsi)

Dzień 4

2 nurkowania(Double Arch, Bilinghurst Cave, możliwe nurkowanie nocne Xlendi, jako 3 nurkowanie)

Dzień 5

2 nurkowania(z łodzi Imperial Eagle, hodowla tuńczyków)*

Dzień 6

2 nurkowania(Innland Sea, Coral Cave)

Dzień 7:

Całodzienna wycieczka na Maltę

Dzień 8:

Powrót do Krakowia, zakończenie wyjazdu

Zakwaterowanie:

Zakwaterowanie na Gozo to piękny i gustownie urządzony, kamienny, tradycyjnie budowany dom, a w zasadzie willa. Dom jest w pełni umeblowany i wyposażony, min. w pralkę, kuchenkę mikrofalową, telewizor itp.). Posiada też własny, prywatny basen.

Nurkowania

Gozo z nurkowego punktu widzenia to doskonały wybór. Występuje tam, bowiem ogromna różnorodność podwodnych formacji skalnych: kaniony, tunele, jaskinie. kominy, oraz wraki. Warunki nurkowe są dobre praktycznie przez cały rok, choć najlepsze od czerwca do końca września. Widoczność pod wodą sięga przeważnie 20-30 m, choć bywa, że i dużo ponad 40 m. W czerwcu temperatura powietrza to 25-30C, a wody 22-24°C.

Poza nurkowaniem, możemy zwiedzić Gigantiję, uznawaną za najstarszą wolnostojąca budowlę świata, jak również malownicze znajdujące się na prywatnych posesjach groty, czy solne pola w Marsalform. Możliwa jest również 1dniowa wycieczka na Maltę.

Koszt wyjazdu 580 Euro zawiera:

  • 10 nurkowań z brzegu
  • transfer Malta-Gozo-Malta, w tym prom i bus
  • zakwaterowanie w willi z basenem
  • transport w czasie pobytu na Gozo wynajętym jeepem

Koszt wyjazdu nie obejmuje:

  • przelot Kraków – Malta – Kraków od 450zł plus bagaż
  • ubezpieczenia turystycznego i nurkowego
  • sprzętu nurkowego
  • wyżywienia, możemy wspólnie gotować– koszt nie powinien przekroczyć 200zł/os, możemy jadać w lokalnych restauracjach, myślę, że optymalnie będzie, połączyć obie opcje.